گلگشتی دیگر با همکاران دوستدار طبیعت

دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 . 6381 مشاهده

امسال نیز همانند سالهای گذشته، در اردیبهشت ماه به دیدار طبیعت رفتیم و اینبار دریاچه عروس و آبشار دودوَزن، مقصد خانواده گلرنگ بود. به دلیل کوهستانی بودن منطقه، آب و هوای بسیار خنک و مطبوعی را تجربه کردیم.

دریاچه حلیمه جان معروف به دریاچه عروس است. سبزی روی آب به خاطر وجود جلبک‌ها و کاهوهای آبی است که این جلبکها به هنگام ظهر با وزیدن باد کنار رفته و دریاچه دو رنگ می‌شود. روستای حلیمه جان، روستایی از توابع بخش رحمت‌آباد و بلوکات شهرستان رودبار در استان گیلان ایران است. آب وهوای خوب و بکر بودن منطقه، آرامش خاصی را در وجود آدمی ایجاد می­ کرد.

بعد از تماشای این دریاچه زیبا و صرف ناهار، با نیسان سواری در دل جنگل و از میان روستاهای سرسبز به آبشاردودوَزَن در درون جنگل رسیدیم. این آبشار از زيباترين آبشارهاي گيلان محسوب مي­شود. آب بازی در نزدیکی آبشارها، لحظاتی شاد را برای ما خلق کرد. طبیعت پیرامون آن، سوژه عکاسی بسیار چشم نوازی بود و ذوق هنری ما را برانگیخته کرد. در پایان سفر از آنجا که قدم زدن میان درختان و تنفس در این هوای دلچسب برای ما لذت‌بخش بود، تصمیم گرفتیم با جمع‌آوری زباله و حفاظت از محیط زیست ما هم هوای طبیعت و هم هوای نسل آینده را داشته باشیم.

جهت ارسال نظر وارد سایت شوید

آخرین مطالب